"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać 
i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych".
                                                                                                   
Jan Paweł II, Westerplatte 1987
Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2019/2020.
Szczegóły oraz druk podania dostępne w zakładce NABÓR

                                                                   


Szanowni Państwo !

Szkoły prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim gwarantują Państwu kompleksową opiekę i edukację Waszego dziecka, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji. Proponują naukę w małolicznych klasach do 15 uczniów. Zapewniają wszechstronną opiekę nad uczniem, dbałość      o pełny rozwój osobowy każdego podopiecznego, przyjazną atmosferę, która będzie sprzyjała nauce i wychowaniu, a także pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie.

             Oprócz standardowych zajęć, szkoły oferują różnorodne formy pracy z uczniami oraz szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych – koła przedmiotowe, zajęcia wyrównawcze i tym podobne, po to, aby pomóc rozwijać ich zdolności  i umiejętności. Uczniowie szkół katolickich mogą zawsze liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Wychowując „ku wartościom” mają ciągły kontakt z Kościołem Katolickim.

 

Drodzy Rodzice!

Jeżeli chcecie, aby Wasze dzieci chętnie przychodziły do szkoły, czuły się w niej bezpiecznie, znalazły przyjaciół i akceptację – zapiszcie je do naszych szkół.  A my, dołożymy wszelkich starań, aby znakomicie przygotować je do dalszej edukacji i życia w społeczeństwie.

Szkoły posiadają uprawnienia szkół publicznych, nauka w nich jest bezpłatna.
AKTUALNOŚCI:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2018

opublikowane: 30 mar 2019, 07:40 przez Administrator katolickie.info

W dniu 11 listopada 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi Im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim na czele z dyrektorem szkół Panem Mariuszem Węgrzynowskim, wspólnie z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych związanych z przypadającą w tym dniu 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w intencji Ojczyzny. Na mszy świętej obecni byli przedstawiciele różnego rodzaju środowisk i organizacji działających na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, w tym reprezentanci naszych szkół katolickich i Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.  
Po mszy świętej, na dziedzińcu Kościoła, pod obeliskiem przypominającym walkę Polaków o niepodległość, zostały złożone biało-czerwone wiązanki kwiatów. Wśród delegacji, które składały wiązanki kwiatów, byli również obecni, nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.
Później, zgromadzeni na mszy świętej przemaszerowali na Plac Kościuszki, gdzie nastąpiła defilada żołnierzy z tomaszowskiej jednostki wojskowej.  W tym miejscu zostały złożone również wiązanki kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki – wśród delegacji byli także nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio.
Następnie, wszyscy zebrani na uroczystości przemaszerowali pod pomnik poległych Legionistów Józefa Piłsudskiego.
Tutaj, miały miejsce okolicznościowe przemówienia przypominające historię odzyskania  niepodległości przez Polskę oraz osobę Józefa Piłsudskiego.
Na końcu uroczystości, przedstawiciele różnego rodzaju organizacji, w tym nauczyciele i uczniowie szkół katolickich oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, złożyli wiązanki biało czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Legionistów.  
Podczas uroczystości uczniowie szkół katolickich reprezentowali szkoły wraz ze sztandarem.
Zgodnie z tradycją, tuż po zakończeniu uroczystości, odbył się także Bieg Niepodległości, w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkół katolickich.

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW – 06.10.2018

opublikowane: 30 mar 2019, 07:38 przez Administrator katolickie.info

W dniu 6 października 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio na czele z dyrektorem szkół Panem Mariuszem Węgrzynowskim oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio uczestniczyli w pielgrzymce do następujących Sanktuariów: Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych w Gidlach, Świętej Anny, które znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie Święta Anna, Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.
Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych położonego w Gidlach. Znajduje się tutaj, słynąca łaskami niewielka dziewięcio-centymetrowa figurka Matki Bożej.
Po modlitwie, w intencji całej naszej społeczności, przed figurką Matki Bożej, wysłuchaliśmy bardzo interesującej prelekcji o Sanktuarium, którą wygłosił jeden z ojców dominikanów. Liczba uzdrowień, które mają tutaj miejsce, szczególnie w ostatnim okresie czasu pokazuje jego wyjątkowość. Trzeba, w tym miejscu przypomnieć, że to miejsce, w którym znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych, a w nim Cudowna Figurka Matki Bożej zostało wybrane przez samą Matkę Bożą.
Następnie, udaliśmy się do Sanktuarium Świętej Anny. Tutaj, modliliśmy się przed obrazem Świętej Anny prosząc o łaski dla naszych szkół  i nas samych. Po modlitwie zapoznaliśmy się z historią Sanktuarium, którą przedstawiła nam jedna z sióstr dominikanek należących do Mniszek Zakonu Kaznodziejskiego.
Później, udaliśmy się do Sanktuarium Świętego Ojca Pio położonego na Przeprośnej Górce. Tutaj, zostaliśmy powitani przez kustosza Sanktuarium, który przybliżył nam nie tylko historię powstania Sanktuarium, ale podzielił się również swoimi doświadczeniami z pracy we Włoszech, gdzie piastował funkcję proboszcza opowiadając nam wiele wydarzeń z życia Świętego Ojca Pio. Później, wszyscy modliliśmy się przy relikwiach Świętego Ojca Pio, które znajdują się w dolnej części Sanktuarium.
W dalszej kolejności uczniowie i nauczyciele oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio idąc w przepięknej scenerii lasu, rozważali kolejne stacje Drogi Krzyżowej , które są wybudowane w niedalekiej odległości od Sanktuarium.
Następnie, uczestnicy pielgrzymki udali się Jasną Górę. Tam, najpierw uczestniczyliśmy w kaplicy Św. Józefa w spotkaniu Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej. Po wysłuchaniu prelekcji na temat Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz świadectw osób, które zostały w sposób cudowny uzdrowione za wstawiennictwem Matki Bożej, cała pielgrzymka udała się na mszę świętą odprawioną przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. W czasie tej Mszy Świętej, jej uczestnicy dokonali indywidualnego Zawierzenia. Nasza pielgrzymka do Sanktuariów była niezwykłym przeżyciem duchowym dla wszystkich biorących w niej udział. To czas refleksji nad swoim życiem, zastanowienia się, co w nim jest najważniejsze.

ŚWIĘTO PATRONA KATOLICKIECKIEGO STOWARZYSZENIA OŚWIATOWEGO IM. ŚW. OJCA PIO – 23.09.2018

opublikowane: 30 mar 2019, 07:35 przez Administrator katolickie.info

W dniu 23 września 2018 roku społeczność szkół katolickich w Tomaszowie Mazowieckim – uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej 

Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej polski i Św. Ojca Pio oraz rodzice uczniów, a także członkowie 

i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio obchodzili (uczestnicząc we mszy św.) Święto Patrona Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego i 

jednego z patronów szkół katolickich - Świętego Ojca Pio.

ŻYCIORYS ŚWIĘTEGO OJCA PIO (1887-1968)
Ojciec Pio z Pietrelciny, jak św. Paweł apostoł, w centrum swego życia i apostolatu umieścił krzyż swego Pana, jako źródło mocy, mądrości i chwały. Żarliwa miłość do Jezusa Chrystusa sprawiła, że upodobnił się do Niego w całkowitej ofierze z siebie dla zbawienia świata.
Francesco Forgione przyszedł na świat w miasteczku Pietrelcina w południowych Włoszech 25 maja 1887 r. Chrzest przyjął następnego dnia. Był jednym z ośmiorga dzieci Peppy i Grazio Forgione. Jego mama Peppa wyznała, że był niepodobny do innych chłopców: "nigdy nie był niegrzeczny, czy źle się zachowywał". Od piątego roku życia miewał wizje Nieba i był przedmiotem prześladowań przez szatana; w widzeniach rozmawiał z Panem Jezusem, Jego Matką, oraz ze swoim Aniołem Stróżem, lecz te doświadczenia Nieba przeplatane były obecnością piekła i szatana.

W wieku 12 lat przyjął sakramenty: I Komunii Świętej i Bierzmowania. 
W 1903 roku wskutek umartwień i słabego zdrowia, bliski był śmierci. Słaby, lecz silny siłą ducha, przyjął wtedy franciszkański habit Kapucynów, rozpoczynając nowicjat — a wraz z nim intensywne życie nauki, modlitwy, ubóstwa i pokuty. W tym też roku przyjął imię zakonne brata Pio z Petrelciny.
27 stycznia 1907 roku złożył wieczyste śluby zakonne. W roku 1910 otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze Benevento. 
W latach 1915 - 1918 był wielokrotnie powoływany do służby wojskowej i zwalniany ze względu na zły stan zdrowia. 
W lipcu 1916 roku Ojciec Pio został wysłany do klasztoru w San Giovanni Rotondo i tam przebywał aż do śmierci. 
Ojciec Pio otrzymał stygmaty z rąk niezwykłej postaci podobnej do anioła 20 września 1918 roku, gdy modlił się przed krzyżem umieszczonym na chórze starego kościółka,. 
Rany stygmatów pozostały otwarte i krwawiące przez pięćdziesiąt lat. Był to jeden z powodów, dla których przez lata ściągali do San Giovanni Rotondo lekarze, naukowcy, dziennikarze i zwyczajni ludzie, chcąc zobaczyć ,,świątobliwego braciszka''.             
Tak mówił o stygmatach: ,,Cóż mogę powiedzieć ci o moim ukrzyżowaniu? Mój Boże! Co za wstyd i co za upokorzenie odczuwam, gdy próbuję opowiedzieć komuś, co uczyniłeś mi, twemu nędznemu stworzeniu! Stało się to rankiem 20-go (września) — byłem na chórze, po odprawieniu Mszy świętej, gdy niespodziewanie ogarnął mnie błogi spokój podobny do miłego snu. Wszystkie zmysły mojej duszy, wewnętrzne i zewnętrzne, znajdowały się w stanie niewypowiedzianego spokoju. Wewnątrz mnie i wokół panowała głęboka cisza, przejął mnie pokój i potem w mgnieniu oka odczułem nagle całkowite opuszczenie wraz z kompletnym oderwaniem się od wszystkiego. Gdy to się działo zobaczyłem tajemniczą postać, podobną do tej, którą już widziałem 5-tego sierpnia, jedyna różnica była w tym, że z Jego rąk, nóg, i z boku kapała krew. Ten widok przestraszył mnie: tego, co czułem w tym momencie nie da się opisać. Myślałem, że umrę — i umarłbym — gdyby Pan nie interweniował i nie podtrzymał mego serca, które omalże nie rozsadziło mi piersi. Zjawisko zniknęło a ja zdałem sobie sprawę, że moje ręce, stopy, i bok były przebite i sączyły krew. Możesz wyobrazić sobie mękę, jaką odczuwałem wówczas i jaką niemalże odczuwam każdego dnia. Rana serca nieprzerwanie krwawi, zwłaszcza od czwartku wieczór do soboty. Mój Boże, umieram z bólu, męki i wstydu, jaki odczuwam w głębi duszy. Boję się, że wykrwawię się na śmierć! Mam nadzieję, że Bóg słyszy moje jęki i odwróci tę rzecz ode mnie." 
Ojciec Pio pragnął tylko chwały Bożej i dobra dusz. Traktował wszystkich z poczuciem sprawiedliwości, lojalności i z wielkim szacunkiem. Jaśniała w Nim cnota męstwa. 
Bardzo wcześnie zrozumiał, że będzie szedł drogą krzyża i podjął ją natychmiast odważnie i z miłością. Doświadczał przez wiele lat cierpień duchowych, a bóle swych ran znosił z zadziwiającą pogodą. Przyjmował w milczeniu liczne uwagi przełożonych, a zawsze milczał w obliczu oszczerstw. Kiedy miał być poddany badaniom i restrykcjom w swej duszpasterskiej posłudze, przyjął to wszystko z głęboką pokorą i poddaniem. Wobec niesprawiedliwych oskarżeń i pomówień zawsze milczał, ufnie oddając się osądowi Boga, swych bezpośrednich przełożonych i własnego sumienia.
23 maja i 17 czerwca 1923 roku Kongregacja Św. Oficjum wobec nie stwierdzenia nadprzyrodzoności faktów nałożyła ograniczenia na kontakty zakonnika ze światem. Już pod koniec czerwca na prośbę ludności z powrotem mógł On odprawiać Msze św. Niestety - jeszcze raz w 1931 roku otrzymał zakaz sprawowania funkcji kapłańskich za wyjątkiem prywatnego sprawowania Mszy św. Prawo do spowiadania wiernych i odprawiania Mszy św. w kościele przywrócono Mu dopiero w 1933 roku. 
Od 1950 roku powstają utworzone przez Niego pierwsze Grupy Modlitwy modlące się w intencjach Kościoła. 5 maja 1956 roku Ojciec Pio otworzył założony przez siebie szpital nazwany Domem Ulgi w Cierpieniu.            
Śmierć zabrała Go przygotowanego i pogodnego w dniu 23 września 1968 roku, o 2.30 rano, w wieku 81 lat. Na Jego pogrzeb przybyły nadzwyczaj liczne rzesze ludzi. 
W dniu 20 lutego 1971 roku, zaledwie 3 lata od śmierci Ojca Pio, papież Paweł VI, przemawiając do Przełożonych Zakonu Kapucynów, powiedział o nim: “Patrzcie, jaką miał sławę, jak wielu ludzi zjednoczył przy sobie! Ale dlaczego? Może był filozofem? Może był mędrcem? Może miał jakieś środki do dyspozycji? Dlatego, że odprawiał pokornie Mszę świętą, spowiadał od rana do wieczora i był, trudno to wypowiedzieć, naznaczony stygmatami naszego Pana Jezusa Chrystusa. Był człowiekiem modlitwy i cierpienia”. 
W dniu 18 grudnia 1997 roku w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II został ogłoszony Dekret o heroiczności cnót Ojca Pio. 21 grudnia 1998 roku, po wnikliwych badaniach został ogłoszony w obecności Jana Pawła II Dekret stwierdzający cud uzdrowienia kobiety z Salerno Consigli De Martino.
2 maja 1999 roku, podczas uroczystej Koncelebry Eucharystycznej na placu Św. Piotra w Rzymie, Ojciec Święty Jan Paweł II, na mocy władzy apostolskiej ogłosił Błogosławionym Sługę Bożego Pio z Pietrelciny, wyznaczając jego liturgiczne wspomnienie na dzień 23 września. Starając się o kanonizację Błogosławionego Pio z Pietrelciny, Postulatura przedstawiła kompetentnej Kongregacji akta o cudzie uzdrowienia małego Matteo Pio Colella z San Giovanni Rotondo. Został on zbadany i potwierdzony. 
20 grudnia 2001 roku, w obecności Jana Pawła II, został ogłoszony Dekret o cudzie, a 26 lutego 2002 roku promulgowano Dekret o kanonizacji. 
Kanonizacja Ojca Pio miała miejsce 16 czerwca 2002 roku na Placu św. Piotra w Rzymie.

DARY I CHARYZMATY ŚWIETEGO OJCA PIO
Stygmaty:
20 września 1918 roku podczas modlitwy przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego Ojciec Pio otrzymał stygmaty. Na jego dłoniach, stopach i boku pojawiły się otwarte rany - znaki męki Jezusa. Zaczęły się goić dopiero tuż przed śmiercią a następnie znikły całkowicie.

Niezwykłe zapachy:
Zapach świętości Ojca Pio – niektórzy święci posiedli dar, który jest znany, jako “zapach świętości”. Fenomen ten nazywany jest osmogenezą. Pozwala on na odczuwanie obecności świętego poprzez charakterystyczny dla niego aromat (zapach fiołków). Ów zapach świętości Ojca Pio był wyraźnie wyczuwalny przez ludzi, którzy znajdowali się w pobliżu. Wydobywał się z jego ciała, ubrań lub przedmiotów, które dotknął. Czasem był wyczuwalny w miejscach, przez które jedynie przeszedł.

Dar jasnowidzenia:
Dzięki natchnieniu Ducha Św. Ojciec Pio posiadał zdolność spoglądania do wnętrza człowieka. Ten dar szczególnie objawiał się podczas spowiedzi. Pewna kobieta przybyła z Anglii do Ojca Pio prosząc o spowiedź. Weszła do konfesjonału, lecz Ojciec Pio zamknął okienko mówiąc: „Nie mogę udzielić Ci spowiedzi”. Kobieta ta nie wyjechała jednak przez następne kilka tygodni i codziennie podchodziła do konfesjonału by znów usłyszeć odmowę. W końcu Ojciec Pio zgodził się na przyjęcie jej spowiedzi. Ona zapytała, dlaczego musiała tak długo czekać. Ojciec Pio odpowiedział: „Jak długo kazałaś czekać Naszemu Panu? Powinnaś zastanowić się nad tym jak to jest możliwe by Jezus przyjął Cię po tym jak popełniłaś tak wiele przewinień. Odwlekałaś rachunek sumienia przez lata, poza przewinieniami wobec swojego męża i matki przyjmowałaś komunię będąc winną grzechu śmiertelnego” – usłyszała kobieta w niezmiernym zdumieniu i powzięła szczere postanowienie poprawy. Płakała, gdy otrzymywała rozgrzeszenie. 
Po kilku dniach powróciła do Anglii bardzo szczęśliwa.
Dar modlitwy wstawienniczej i ustawicznej:
Modlitwy Ojca Pio były szczególnie skuteczne. Do dziś ludzie modlący się za Jego wstawiennictwem doświadczają wielu łask.

Bilokacja:
Jeden z najniezwyklejszych darów, – choć Ojciec Pio był fizycznie obecny w jednym miejscu, doświadczano jego obecności także gdzie indziej. Istnieją dowody na to, że od czasu wystąpienia z armii w r. 1916 ojciec Pio nigdy nie opuścił San Giovanni Rotondo, a jednak był widziany w wielu miejscach na świecie, nawet w Kalifornii... 

Istnieje z tym związanych wiele świadectw:
- Ojciec Pio odwiedził biskupa, który udzielił mu święceń kapłańskich 10 sierpnia 1910 roku w katedrze Benevento. Wydarzyło się to przed śmiercią biskupa. Ojciec Pio bilokował, aby duchowo wesprzeć biskupa.
- Nawet błogosławiony Don Orione mówił o darze bilokacji Ojca Pio. Powiedział on: „Byłem w kościele św. Piotra w Rzymie, aby wziąć udział w uroczystościach 
beatyfikacyjnych św. Teresy. Był tam również Ojciec Pio pomimo faktu, iż w tym samym czasie był on również w swoim klasztorze. Widziałem go. Uśmiechał się i poprzez 
tłu m ludzi zbliżał się w moim kierunku. Jednak, kiedy był już całkiem blisko mnie, zniknął”.
- W 1951r. Ojciec Pio odprawiał Mszę świętą w pewnym klasztorze w Czechosłowacji. Po Mszy siostry zakonne poszły do zakrystii, aby zaproponować Ojcu Pio kawę, jako 
podziękowanie za jego niespodziewaną wizytę. Niestety nie znalazły go tam i na tej podstawie wywnioskowały, że miały do czynienia ze zjawiskiem bilokacji.

Źródła:
Kalendarium życia i działalności, Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia Sandomierzu
http://www.vatican.va/

79 ROCZNICA - WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, NAPAŚCI ZWIĄZKU SOCJALISTYCZNYCH REPUBLIK RADZIECKICH ORAZ BITWY O TOMASZÓW MAZOWIECKI - 03.09.2018

opublikowane: 30 mar 2019, 07:29 przez Administrator katolickie.info

W dniu 3 września 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie 

Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych upamiętniających 79 rocznicę wybuchu II wojny 

światowej, 79 rocznicę Bitwy o Tomaszów Mazowiecki oraz 79 rocznicę napaści Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę, które odbyły się na Cmentarzu 

Wojennym przy ul. Smutnej oraz w Kościele Św. Jadwigi Królowej.
Uroczystość rozpoczęła się na Cmentarzu Wojennym od wciągnięcia Flagi Narodowej na maszt oraz odegrania Hymnu Narodowego.
Następnie, została poprowadzona modlitwa w intencji poległych w czasie II wojny światowej.
W dalszej kolejności, po okolicznościowych przemówieniach nawiązujących do bohaterskiej walki Polaków, w tym mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego w obronie Ojczyzny i 

naszego miasta, odczytano Apel Poległych a żołnierze Kompanii Honorowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim oddali salwę honorową w hołdzie 

bohaterom i ofiarom II wojny światowej. 
Na zakończenie pierwszej części uroczystości zgromadzeni na niej, przedstawiciele różnych środowisk, w tym uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i 

Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio złożyli wiązanki biało – czerwonych 

kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym walczących w obronie Tomaszowa Mazowieckiego żołnierzy 45 pułku 13 Dywizji Piechoty dowodzonych przez płk Stanisława 

Hojnowskiego.
Później, uczestnicy pierwszej części uroczystości przemaszerowali do Kościoła Św. Jadwigi Królowej na mszę św., która została odprawiona przez księdza prałata Henryka 

Kowalińskiego w intencji poległych oraz o pokój na świecie.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

opublikowane: 30 mar 2019, 07:29 przez Administrator katolickie.info

W dniu 3 września 2018 r. uczniowie I i II klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, III klasy Katolickiego Gimnazjum oraz uczniowie I, II, V i VIII klasy 

Katolickiej Szkoły Podstawowej rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019.
Najpierw o godz. 14:00, uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum 

Ogólnokształcącego oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio wzięli udział we mszy św. odprawionej w ich intencji           

w Kościele Św. Jadwigi Królowej, przez księdza prałata Henryka Kowalińskiego.                  
Następnie, po mszy św. wszyscy obecni na niej, udali się do budynku szkoły na drugą część uroczystości związaną z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Podczas tej części, która rozpoczęła się modlitwą i odśpiewaniem hymnu narodowego głos zabrali: Dyrektor szkół katolickich im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi 

Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio - Pan Mariusz Węgrzynowski, proboszcz parafii Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim – ksiądz prałat Henryk Kowaliński 

oraz Wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio – Pani Krystyna Świtkowska - Ruta.

KONFERENCJA DYREKTORÓW SZKÓŁ KATOLICKICH – JASNA GÓRA – 21.08.2018

opublikowane: 30 mar 2019, 07:28 przez Administrator katolickie.info

W dniu 21 sierpnia 2018 r. na Jasnej Górze odbyła się konferencja dyrektorów szkół katolickich. W Auli Jana Pawła II zgromadziło się kilkuset dyrektorów różnego typu 

szkół – szkoły podstawowe, szkoły branżowe, licea ogólnokształcące i technika.
Konferencje dyrektorów szkół katolickich, które są zrzeszone w Radzie Szkół Katolickich organizowane są co najmniej kilka razy w roku.
Ta sierpniowa konferencja, poświęcona była przede wszystkim wspieraniu kształcenia matematycznego w szkołach podstawowych, reformie kształcenia nauczycieli oraz ich 

doskonalenia, a także finansowaniu zadań oświatowych w publicznych szkołach samorządowych i szkołach niepublicznych oraz zmianom w Karcie Nauczyciela. Zostały podane 

informacje dotyczące zarówno sfery prawnej, jak i również bieżącego funkcjonowania szkół.
Gośćmi konferencji szkół katolickich byli min: ks. bp Roman Pindel, pani prof. Edyta Gruszczyk – Kolczyńska i dr Jan Amos Jelinek.
W trakcie trwania konferencji została odprawiona msza święta sprawowana w intencji szkół katolickich. Podczas tej mszy świętej ponowiono Akt Zawierzenia szkół 

katolickich Matce Bożej Jasnogórskiej.
Szkoły katolickie w Tomaszowie Mazowieckim były reprezentowane przez dyrektora szkół - pana Mariusza Węgrzynowskiego.

74 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – 01.08.2018

opublikowane: 30 mar 2019, 07:27 przez Administrator katolickie.info

W dniu 1 sierpnia 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. 

Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim na czele  z  Dyrektorem wszystkich szkół - Panem Mariuszem 

Węgrzynowskim oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 74 rocznicę wybuchu Powstania 

Warszawskiego.
    Uroczystości odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim na Cmentarzu Wojennym oraz w Kościele Św. Jadwigi Królowej. 
    Najpierw, w pierwszej ich części o godzinie 17:00 nazywaną godziną W rozbrzmiały sygnały syren. W dalszej kolejności został odegrany Hymn Narodowy a Flaga Polski 

została wciągnięta na maszt. 
    Później, modlitwę w intencji wszystkich poległych w Powstaniu Warszawskim poprowadził - ksiądz prałat Henryk Kowaliński. Następnie, zostały wygłoszone 

okolicznościowe przemówienia nawiązujące do bohaterskiej walki Powstańców Warszawskich.  
    Na zakończenie pierwszej części uroczystości, przedstawiciele różnych środowisk, w tym, uczniowie Katolickiego Liceum i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami 

gimnazjalnymi  im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowe Polski i Św. Ojca Pio oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio 

złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem dowódców Armii Krajowej.
    Następnie, wszyscy zgromadzeni na pierwszej części uroczystości przemaszerowali do Kościoła Świętej Jadwigi Królowej. Tam, w intencji poległych w Powstaniu 

Warszawskim została odprawiona msza św. celebrowana pod przewodnictwem księdza prałata Henryka Kowalińskiego.

ŻYCZENIA WAKACYJNE

opublikowane: 5 lip 2018, 04:45 przez moderator serwisu

            

Drodzy - Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkół Katolickich

im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio

w Tomaszowie Mazowieckim!

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkół Katolickich Im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz Rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzę, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom gratuluję osiągniętych wyników w nauce, nabycia nowych kompetencji i umiejętności.

Życzę Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Rodzicom dziękuję za zaangażowanie, pomoc i wspieranie działań szkół.

 

Z Panem Bogiem!

Mariusz Węgrzynowski

Dyrektor Szkół Katolickich im. Niepokalanego Serca najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio

w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

                


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

opublikowane: 5 lip 2018, 04:38 przez moderator serwisu

         

W dniu 22 czerwca 2018 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Katolickiej Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio został uroczyście zakończony rok szkolny 2017/2018.

 Najpierw o godz.14: 30 uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi oraz Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, wzięli udział we mszy św. odprawionej w ich intencji, przez księdza prałata Henryka Kowalińskiego, proboszcza parafii Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Serdeczne podziękowania dla Pana Adama Tataradzińskiego i jego syna Wojtka oraz Pana Krzysztofa Misiaka za służbę liturgiczną podczas mszy świętej.

 Następnie, po mszy św. wszyscy obecni na niej, udali się do budynku szkoły na drugą część związaną z zakończeniem roku szkolnego. 

Podczas tej części, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego głos zabrali: Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi - Pan Mariusz Węgrzynowski, ksiądz prałat Henryk Kowaliński, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego – Pani Beata Stańczyk, Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Pan Marek Sarwa oraz Radny Rady Powiatu Tomaszowskiego – Pan Dariusz Misztal. W uroczystości wzięli również udział inni zaproszeni goście - Radni Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego – Pani – Krystyna Bobińska, Panowie – Adam Iwanicki, Jarosław Feliński i Krzysztof  Misiak.

  Najlepsi uczniowie, otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe i bardzo dobre zachowanie.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym świadectwo z czerwonym paskiem otrzymał – Kamil Leśniewski.

Natomiast w Katolickim Gimnazjum najwyższą średnią ocen uzyskał uczeń – Kamil Kołodziejski5,72 (najwyższa średnia w historii szkoły).

W Katolickiej Szkole Podstawowej dwoje uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem, w siódmej klasie jest to Nina Bykowska, a w klasie czwartej Makary Nowicki

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej otrzymali także, dyplomy za: godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, pracę społeczną na rzecz szkoły, wysoką frekwencję na zajęciach lekcyjnych oraz godne reprezentowanie szkoły na uroczystościach religijno – patriotycznych. 

 Natomiast rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wręczono okolicznościowe listy gratulacyjne.

 Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym 2018/2019. 

W czasie tej uroczystości na zakończenie roku szkolnego 2017/2018, został przedstawiony przez uczniów III Katolickiego Gimnazjum, bardzo piękny program artystyczny, który został przygotowany przez Panie – Beatę Kubacką Mizerską, Olgę Górską i Pana Sylwestra Lublina. 

 Na końcu uroczystości, wszyscy zgromadzeni na niej, wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców absolwentów Katolickiego Gimnazjum.

 

WYCIECZKA DO INOWŁODZA I SPAŁY – 20.06. 2018 R.

opublikowane: 5 lip 2018, 04:26 przez moderator serwisu

W dniu 20 czerwca 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz rodzice uczniów, a także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio udali się na wycieczkę do Inowłodza i Spały. W trakcie tej wycieczki, wszyscy obecni na niej zwiedzili – Kościół Św. Idziego i ruiny Zamku w Inowłodzu oraz Bunkier w Konewce i Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W pierwszej kolejności wycieczka udała się do bunkra na Konewce. Zwiedzanie bunkra, który ma niebywałą historię odnoszącą się do wydarzeń z II wojny światowej poprowadził przewodnik. Informacje o historii bunkra, które zostały przez niego przekazane były wyjątkowe.

 Później, uczestnicy wycieczki udali się do Kościoła św. Idziego w Inowłodzu, a następnie do ruin Zamku w Inowłodzu. Tutaj, inny miejscowy przewodnik oprowadził całą wycieczkę po Kościele Św. Idziego, a później różnych zakamarkach Zamku. Opowiedział ich historię, a w sposób szczególny przekazał wiedzę o wyjątkowych wydarzeniach związanych zarówno z historią Kościoła Św. Idziego jak i odrestaurowanych ruinach Zamku.

Następnie, wycieczka udała się do Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Przewodniczka, która oprowadzała po Ośrodku przekazała wiele nieznanych, na co dzień informacji nie tylko o samych obiektach sportowych, ale również o treningach sportowców.

 Na zakończenie wycieczki wszyscy na niej obecni udali się na poczęstunek - wspólny grill.

Ta wycieczka do Spały i Inowłodza była piękną i szczególną lekcją patriotyzmu, historii, wiedzy o społeczeństwie i sporcie. Wszyscy obecni na niej wrócili do domu bardzo zadowoleni. 

 

1-10 of 194