Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

23.09.2021 Święto Św. Ojca Pio

opublikowane: 12 lut 2022, 04:36 przez Administrator katolickie.info
Wczoraj w Katolickich Szkołach obchodziliśmy wyjątkowy dzień, święto naszych patronów Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się za naszą społeczność szkolną wraz z przemiłymi gośćmi: p. starostą powiatu tomaszowskiego Mariuszem Węgrzynowskim, członkiem powiatu p. Elżbietą Łojszczyk, p. prezes Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio, Dorotą Ignasiak, nauczycielami oraz naszymi kochanymi uczniami, o pomyślność i opiekę naszych patronów na kolejny rok szkolny.
Ojciec Pio urodził się 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i skupienia często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. W wieku 5-ciu lat objawił mu się po raz pierwszy Jezus. Mając 16 lat Franciszek (bowiem takie imię otrzymał na chrzcie) przyjął habit kapucyński i otrzymał zakonne imię Pio. Rok później złożył śluby zakonne i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie. Już wtedy miał poważne problemy ze zdrowiem. Pod koniec lipca 1916 r. przybył do San Giovanni Rotondo i tam przebywał aż do śmierci. 20 września 1918 r. podczas modlitwy przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego o. Pio otrzymał stygmaty. Na jego dłoniach, stopach i boku pojawiły się otwarte rany znaki męki Jezusa.
Ojciec Pio zmarł w swoim klasztorze właśnie w dniu 23 września 1968 r. Na kilka dni przed jego śmiercią, po 50 latach, zagoiły się stygmaty. Jego beatyfikacji dokonał św. Jan Paweł II 2 maja 1999 r.
Comments