Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – 16 MAJA 2016 R.

opublikowane: 11 cze 2016, 10:36 przez moderator serwisu

W dniu 16 maja 2016 r. ulicami Tomaszowa Mazowieckiego przeszedł IV marsz dla życia i rodziny. Marsz miał na celu zamanifestowanie i promowanie szacunku dla wartości, jakimi są życie człowieka i rodzina. Wzięło w nim udział kilkuset tomaszowian. Trasa marszu prowadziła od parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski do parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Marsz odbył się pod hasłem ,,Każde życie jest bezcenne”.

Wśród uczestników IV marszu dla życia i rodziny byli również nauczyciele i uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej, a także członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio. Podobne marsze dla życia i rodziny odbyły się w 140 miastach w całej Polsce.

Tego samego dnia, na terenie parafii przy ul. Spalskiej odbył się festyn rodzinny, podczas którego nie zabrakło występów dzieci z tomaszowskich szkół i zespołów ludowych. Na scenie zobaczyliśmy m.in. wokalistów Ośrodka Kultury TKACZ – filii Miejskiego Centrum Kultury, ludowy zespół „Ustronie” ze Skierniewic czy parafialny zespół NSJ. Rozstrzygnięte zostały też konkursy na najciekawsze bajkowe przebranie, na transparent o rodzinie, czy na szczęśliwego uczestnika festynu. Jak co roku zbierano również środki na wyjazd potrzebujących dzieci na kolonie? Organizatorzy, oprócz występów na scenie różnych zespołów muzycznych, przygotowali bardzo wiele atrakcji – można było postrzelać, pozjeżdżać na dmuchanym zamku, obejrzeć bliżej wóz strażacki, poznać psa, który jest wyszkolony do wykrywania narkotyków, itd. Chętni, mogli również zjeść coś ciepłego, zimnego, słodkiego...
Serdecznie zapraszamy za rok, na kolejny marsz dla życia i rodziny i festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka!

 

Comments