Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ORSZAK TRZECH KRÓLI - OBJAWIENIE PAŃSKIE – 06.01.2017

opublikowane: 13 mar 2017, 12:51 przez moderator serwisu

Pomimo silnego mrozu, setki tomaszowian wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Tomaszowa Mazowieckiego. Orszaki wyszły z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, św. Rodziny i św. Jadwigi i spotkały się na terenie żywej szopki przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon. Nagrodzono również dzieci, które wzięły udział w konkursach na szopkę i gwiazdę betlejemską. Wystąpili też artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. W marszu wzięli także udział uczniowie szkół katolickich oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Uroczystością Trzech Króli została ustanowiona przez Kościół w celu upamiętnienia opisanego przez ewangelistę św. Mateusza pokłonu nowonarodzonemu Dzieciątku przez Mędrców, których Tradycja nazywa Królami. Pokłon ten symbolizuje pokłon świata pogan, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym.

W 2009 roku powstała w Polsce tradycja urządzania, z racji wspomnianej uroczystości, orszaków Trzech Króli. W Tomaszowie pierwszy orszak zorganizowano w roku 2013. Ta manifestacja wiary i przywiązania do życia zgodnego z wartościami chrześcijańskimi cieszy się w naszym kraju dużą popularnością.

Zapraszamy za rok!

 

Comments