Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ORSZAK TRZECH KRÓLI - OBJAWIENIE PAŃSKIE – 06.01.2018

opublikowane: 20 mar 2018, 12:37 przez moderator serwisu

 

Orszak Trzech Króli przeszedł już po raz szósty ulicami Tomaszowa Mazowieckiego. W tym roku orszaki wyszły z czterech parafii: św. Rodziny przy ul. Niskiej, św. Antoniego, NMP Królowej Polski oraz św. Jadwigi i spotkały się na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Spalskiej przy żywej szopce. W tym roku dopisała pogoda, co spowodowało, że był to chyba najliczniejszy orszak ze wszystkich edycji.
Po złożeniu hołdu Panu Jezusowi przez przybyłych do żłóbka trzech króli, rozstrzygnięte zostały konkursy na najpiękniejszą szopkę i gwiazdę betlejemską. Następnie, wszyscy obecni na ,,Orszaku” przenieśli się do kościoła na koncert kolęd i mszę św.

Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Uroczystością Trzech Króli została ustanowiona przez Kościół w celu upamiętnienia opisanego przez ewangelistę św. Mateusza pokłonu nowonarodzonemu Dzieciątku przez Mędrców, których Tradycja nazywa Królami. Pokłon ten symbolizuje pokłon świata pogan, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym.

W 2009 roku powstała w Polsce tradycja urządzania, z racji wspomnianej uroczystości, orszaków Trzech Króli. W Tomaszowie pierwszy orszak zorganizowano w roku 2013. Ta manifestacja wiary i przywiązania do życia zgodnego z wartościami chrześcijańskimi cieszy się w naszym kraju dużą popularnością.

W marszu wzięli także udział uczniowie i nauczyciele szkół katolickich oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

Zapraszamy za rok!

 

Comments