Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

PEREGRNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – 15, 16 PAŹDZIERNIK 2015 R.

opublikowane: 5 gru 2015, 11:34 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 5 gru 2015, 19:10 ]

W dniach 15 i 16 października w Tomaszowie Mazowieckim gościły Symbole Światowych Dni Młodzieży, czyli Krzyż Roku Świętego oraz Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego.

Te Symbole peregrynują po całym świecie. Najpierw dotarły one i zostały powitane o godz. 15:00 w parafii Św. Jadwigi Królowej. Ich adoracja trwała do godz. 16:30. Następnie, odbyła się peregrynacja Symboli ulicami miasta – ulicą Warszawską, Plac Kościuszki, Aleje Piłsudskiego i Krzyżową do Kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wieczorem, o godz. 20:30, Symbole wyruszyły do Kościoła w parafii Św. Antoniego, ulicami Słowackiego i Jerozolimską. Później, o godz. 23:00, zostały one przewiezione do Kościoła w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, przy ulicy Spalskiej. Tutaj, o północy, została odprawiona uroczysta pasterka. W piątek rano, o godz. 6;00, ,,Symbole” zostały przewiezione do Kościoła znajdującego się w parafii Św. Rodziny, położonego przy ulicy Niskiej. W dalszej kolejności, zostały one znów przewiezione do Kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie o godz. 10:00, została odprawiona uroczysta msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Po zakończeniu mszy świętej, Symbole Światowych Dni Młodzieży zostały przewiezione do Diecezji Lubelskiej.

W peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży w parafiach na terenie Dekanatu Tomaszowskiego, bardzo aktywnie udział wzięli, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim oraz członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio.

DO ZOBACZENIA

NA ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEZY W ROKU 2016 W KRAKOWIE

SZCZĘŚĆ  BOŻE !
Comments