Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Święto 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej - Tomaszów Mazowiecki - 24.03.2017

opublikowane: 13 kwi 2017, 10:29 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 29 kwi 2017, 09:00 ]

W dniu 24 marca 2017r. na stadionie wojskowym przy ulicy Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się uroczysty apel z okazji Święta 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej, połączony z dniem otwartych koszar.

W tym święcie wzięli również udział, uczniowie i nauczyciele szkół katolickich w Tomaszowie Mazowieckim – Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Dzień wcześniej, 23 marca na terenie Jednostki Wojskowej przy ulicy Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim w godzinach wieczornych żołnierze batalionu spotkali się na Uroczystej Mszy Polowej, koncelebrowanej przez ks. kpt. Roberta Dębińskiego. Po Mszy w blasku tradycyjnych ułańskich ognisk i pochodni przeprowadzony został Uroczysty Capstrzyk. Dla uczczenia pamięci poległych i zmarłych „Siódmaków” oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty i wiązanki.
Główne uroczystości odbyły się na stadionie wojskowym 24 marca.
Po podniesieniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i odegraniu Hymnu Narodowego dowódca batalionu podpułkownik Piotr Wrona przywitał przybyłych gości, między innymi byłych dowódców jednostki wojskowej, przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz delegacje zaprzyjaźnionych szkół, po czym odczytano postanowienia i rozkazy o wyróżnieniach.

W tym miejscu trzeba podkreślić, iż jedną ze szkół, która podjęła współpracę z Jednostką Wojskową jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące.
Uroczystość zakończyła defilada wojskowa, a oprawę muzyczną całej zbiórki zapewniła orkiestra garnizonowa z Radomia.

Po defiladzie  odbył się pokaz dynamiczny żołnierzy batalionu. Cała uroczystość była poprzedzona pokazem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z jego przeznaczeniem i danymi technicznymi.

Uczniowie i nauczyciele szkół katolickich byli bardzo zadowoleni z udziału w święcie Jednostki Wojskowej – 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej.

jednostkaComments