Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowane: 9 maj 2014, 03:17 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 9 maj 2014, 03:18 ]

W dniu 3 maja 2014 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Katolickiego Gimnazjum wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio, wzięli udział w uroczystościach związanych z przypadającym w tym dniu świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 223 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Kościele Św. Antoniego w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Tomaszowskiego księdza prałata Henryka Kowalińskiego . Następnie, po mszy św. jej uczestnicy udali się na Skwer Niepodległości, który znajduje się przed Urzędem Miasta.

 Po uroczystym wciągnięciu flagi narodowej na maszt przez poczet flagowy i odegraniu Hymnu Polski oraz przypomnieniu wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3Maja, nastąpiło odczytanie Apelu Pamięci poświęconego twórcom i ustawodawcom Konstytucji. 

 W dalszej kolejności żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddali salwę honorową. Na końcu uroczystości składano przy płycie pamiątkowej poświęconej nieznanemu żołnierzowi poległemu za wolność na polu chwały w latach 1914 – 1921 wiązanki z biało - czerwonych kwiatów. Wśród delegacji składających kwiaty, obecni byli – uczniowie reprezentujący Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolickie Gimnazjum oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego Im. Św. Ojca Pio.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewicach.

Comments