Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wigilia Bożego Narodzenia – 21.12.2018

opublikowane: 27 kwi 2019, 17:43 przez Administrator katolickie.info
Jest taki dzień, w którym odczuwamy szczególny nastrój oczekiwania, a w szkole czujemy się jak jedna rodzina. To Wigilia Bożego Narodzenia dzięki której zagłębiamy się w tajemnicę przyjścia Boga-Człowieka na świat.
Tradycją naszej szkoły stało się przygotowywanie dla całej społeczności szkolnej wieczerzy wigilijnej. Jest ono zawsze doskonałą okazją do wspólnego śpiewania kolęd oraz złożenia życzeń świąteczno-noworocznych.
Tegoroczne spotkanie rozpoczął Starosta Powiatu Tomaszowskiego – pan Mariusz Węgrzynowski – składając całej społeczności Katolickich Szkół w Tomaszowie Mazowieckim życzenia błogosławieństwa Bożego i wielu radosnych chwil w gronie najbliższych.
Następnie uczniowie odczytali fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po czym wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia. Zwieńczeniem naszego spotkania był poczęstunek, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych oraz konkurs kolęd, który wzbudził wiele radości i wywołał uśmiech na naszych twarzach.
Comments