Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO INOWŁODZA I SPAŁY – 20.06. 2018 R.

opublikowane: 5 lip 2018, 04:26 przez moderator serwisu

W dniu 20 czerwca 2018 r. uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Św. Ojca Pio oraz rodzice uczniów, a także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego im. Św. Ojca Pio udali się na wycieczkę do Inowłodza i Spały. W trakcie tej wycieczki, wszyscy obecni na niej zwiedzili – Kościół Św. Idziego i ruiny Zamku w Inowłodzu oraz Bunkier w Konewce i Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W pierwszej kolejności wycieczka udała się do bunkra na Konewce. Zwiedzanie bunkra, który ma niebywałą historię odnoszącą się do wydarzeń z II wojny światowej poprowadził przewodnik. Informacje o historii bunkra, które zostały przez niego przekazane były wyjątkowe.

 Później, uczestnicy wycieczki udali się do Kościoła św. Idziego w Inowłodzu, a następnie do ruin Zamku w Inowłodzu. Tutaj, inny miejscowy przewodnik oprowadził całą wycieczkę po Kościele Św. Idziego, a później różnych zakamarkach Zamku. Opowiedział ich historię, a w sposób szczególny przekazał wiedzę o wyjątkowych wydarzeniach związanych zarówno z historią Kościoła Św. Idziego jak i odrestaurowanych ruinach Zamku.

Następnie, wycieczka udała się do Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Przewodniczka, która oprowadzała po Ośrodku przekazała wiele nieznanych, na co dzień informacji nie tylko o samych obiektach sportowych, ale również o treningach sportowców.

 Na zakończenie wycieczki wszyscy na niej obecni udali się na poczęstunek - wspólny grill.

Ta wycieczka do Spały i Inowłodza była piękną i szczególną lekcją patriotyzmu, historii, wiedzy o społeczeństwie i sporcie. Wszyscy obecni na niej wrócili do domu bardzo zadowoleni. 

 

Comments