Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO ZAKŁADU GOSPODARKI CIEPLNEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – 11.02.2014

opublikowane: 24 lut 2014, 01:18 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 26 lut 2014, 00:29 ]

         W dniu 11 lutego 2014 roku uczniowie Katolickiego Gimnazjum oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim wraz z dyrekcją i nauczycielami: Panem Mariuszem Węgrzynowskim oraz Paniami – Moniką Piwowarską i Izabelą Pelińską, udali się na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim.

 Wycieczkę przywitał i oprowadził po Zakładzie jeden z jego pracowników. Wycieczka ta, miała przede wszystkim charakter edukacyjny, była ona wielką lekcją chemii, fizyki i geografii. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie reakcje chemiczne i fizyczne zachodzą w procesie spalania węgla i miału.

          Podczas tej wizyty w ciepłowni miejskiej, nie obyło się także bez licznych pytań ze strony uczniów, dotyczących działalności Zakładu – kto jest jego właścicielem, ile ton opału jest spalanych w czasie doby, ilu mieszkańców korzysta jego z usług, jakie jest zanieczyszczenie środowiska spowodowane działalnością Zakładu, czy prowadzona działalność przynosi zysk, jakie są plany rozwoju firmy na przyszłość, itp.

  W tym miejscu, pragniemy serdecznie podziękować Prezesowi Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej Panu Dariuszowi Kacprzykowi za umożliwienie zwiedzenia Zakładu, przekazanie uczniom ważnych oraz interesujących informacji na temat jego działania.


Comments