Główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA DO ZAKŁADU GOSPODARKI WODNO – KANALIZACYJNEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – LABORATORIUM OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW – 29.10.2013

opublikowane: 4 lis 2013, 05:17 przez moderator serwisu   [ zaktualizowane 4 lis 2013, 05:31 ]
    W dniu 29 października 2013 roku na zaproszenie Wiceprezesa Zakładu Gospodarki Wodno- Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Pana Waldemara Dębowskiego, uczniowie pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i trzeciej klasy Katolickiego Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim wraz z Zastępcą Dyrektora obydwu szkół, Panem Mariuszem Węgrzynowskim oraz nauczycielką chemii, Panią Izabelą Pelińską, udali się na kolejną wycieczkę do tegoż zakładu, a dokładnie rzecz biorąc do jego laboratorium.

    Wycieczka ta była kontynuacją wcześniejszych zajęć odbytych na terenie oczyszczalni w dniu 8.10.2013r. Miała również, tak jak poprzednia, przede wszystkim charakter edukacyjny i była jednocześnie jedną wielką lekcją biologii, chemii i fizyki. Uczniowie mogli dowiedzieć się o reakcjach chemicznych, biologicznych i fizycznych zachodzących w procesie oczyszczania ścieków, oraz w jaki sposób bada się, a także jakie substancje zawarte są w ściekach, które docierają do oczyszczalni.
              
    Podczas wizyty w laboratorium oczyszczalni ścieków, panie, które tam pracują, bardzo szczegółowo omówiły jego działalność. Następnie pokazały zebranym doświadczenia, które przybliżyły pracę laboratorium. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć wszystkie procesy zachodzące podczas oczyszczania ścieków. Nie obyło się także, bez licznych pytań ze strony uczniów.

    W tym miejscu, pragniemy po raz kolejny serdecznie podziękować Wiceprezesowi Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego Panu Waldemarowi Dębowskiemu i paniom pracującym w laboratorium za umożliwienie zwiedzenia i przekazanie uczniom ważnych i interesujących informacji na temat jego działania.