Dyrekcja Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
w Tomaszowie Mazowieckim
ogłasza nabór do klas pierwszych
na rok szkolny 2017/2018
o następujących profilach:
         mundurowym:

Przedmioty z nauczaniem rozszerzonym: geografia, wiedza o społeczeństwie i język angielski, rozszerzenie programu nauczania o podstawy wiedzy o służbach mundurowych.

To klasa dla uczniów energicznych, pełnych zapału i pasji. Oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących pozwala rozwijać na zajęciach specjalizacyjnych zainteresowania związane ze służbami mundurowymi. W dni zajęć specjalizacyjnych strojem szkolnym jest mundur.

Atuty klasy mundurowej:

• zdobycie wiedzy i umiejętności umożliwiających dalszą naukę na wszystkich kierunkach studiów i szkół policealnych;

• poznanie specyfiki pracy takich służb mundurowych jak: wojsko, policja, straż pożarna;

• zdobywanie wiedzy i umiejętności do wykonywania zadań w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności;

• zdobywanie wiedzy z zakresu podstaw prawa karnego i procesowego, daktyloskopii, zapobiegania przestępczości;

• nauka eksploatacji sprzętu gaśniczego oraz o psychologicznych aspektach działań ratowniczych;

• zajęcia specjalizacyjne rozwijające sprawność fizyczną: musztra, elementy sztuki walki i samoobrony, pływanie i ratownictwo wodne, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej;

• ćwiczenia praktyczne na strzelnicy, obóz szkoleniowy;

• wyjazdy do jednostek wojskowych, komisariatów policji, jednostek straży pożarnej;

• wyjazdy do prokuratury rejonowej i sądu rejonowego, laboratorium kryminalistyki;

• zajęcia prowadzone przez pracowników wojska, policji, straży pożarnej;

• przygotowanie do egzaminów wstępnych do formacji mundurowych.

humanistyczno-językowym: przedmioty z nauczaniem                           rozszerzonym: język polski, historia, języki obce.

Program nauczania klasy zapewnia zdobycie wiedzy i umiejętności umożliwiających dalszą naukę na wszystkich kierunkach studiów i szkół policealnych, w sposób szczególny takich jak: historia, archiwistyka, filologia polska, filologia angielska, filologia germańska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, socjologia, filozofia, itp.

Program klasy humanistycznej pozwala na rozwój umiejętności interpersonalnych, zwłaszcza w zakresie komunikacji społecznej oraz autoprezentacji. Uczniowie rozwijają również swoje zainteresowanie związane z literaturą piękną, sztuką oraz historią.

W trakcie kształcenia przewidywane są dodatkowe zajęcia z historii teatru, wyjazdy do: teatrów, opery, filharmonii, muzeów, itp.

medyczno-biologicznym: przedmioty z nauczaniem rozszerzonym:        biologia, chemia, język obcy.

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie i zdobycie wiedzy i umiejętności umożliwiających dalszą naukę na wszystkich kierunkach studiów i szkół policealnych, w sposób szczególny takich jak: medycyna, farmacja, stomatologia, ratownictwo medyczne, rehabilitacja, fizykoterapia, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, biologia, chemia, dietetyka, biotechnologia, itp.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty medyczne, spotkania z przedstawicielami szeroko rozumianej służby zdrowia, ochrony środowiska, wycieczki do szpitala, itp.

menedżerskim
: przedmioty z nauczaniem rozszerzonym:                       matematyka, języki obce.

Program nauczania klasy zapewnia zdobycie wiedzy i umiejętności umożliwiających dalszą naukę na wszystkich kierunkach studiów i szkół policealnych, w sposób szczególny takich jak: ekonomia, administracja, informatyka, zarządzanie i marketing, finanse i bankowość, inżynieria produkcji, bezpieczeństwo narodowe, itp.

Oferta kierowana jest przede wszystkim dla uczniów, którzy są zainteresowani, w jaki sposób tworzy się różnego rodzaju programy biznesowe, jakie działania trzeba podjąć, aby otworzyć własną firmę, jak być kreatywnym na rynku pracy, itp.

W trakcie kształcenia przewidywane są spotkania z przedsiębiorcami, ekonomistami, pracownikami banków i urzędu pracy, itp.

prawniczo-administracyjnym:  przedmioty z nauczaniem                        rozszerzonym: historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy.

Program nauczania klasy przygotowuje uczniów do zdobycia wiedzy i umiejętności umożliwiających dalszą naukę na wszystkich kierunkach studiów i szkół policealnych, w sposób szczególny takich jak: prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, historia, archiwistyka, pracownik służb publicznych, politologia, socjologia, itp.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty prawnicze, spotkania z przedstawicielami prawa i samorządu terytorialnego, wycieczki do: sądu i prokuratury, urzędu miasta i starostwa powiatowego, itp.

Wszelkie informacje można pod numerem telefonu 785 296 637

Podanie o przyjęcie można wyświetlić lub pobrać na dysk, klikając wybraną opcję na liście poniżej

Wszystkie dokumenty są udostępnione w formacie PDF
Można je otwierać za pomocą darmowego programu Adobe Reader